Mi az az Access Consciousness®?

 

Írások az Access-ről és az eszközeiről

 

Kérted már, hogy legyen könnyű?

Hogyan teremtenek a kérdések?

2020. 04. 17. | Access Consciousness®

A kérdés feltevése a teremtés egyik alapvető feltétele, eleme és alapvető eszköz az Access Consciousness®-ben is. Bár egy kérdés feltevése viszonylag könnyűnek és egyszerűnek tűnik, sajnos nagyon kevés ember tudja, hogyan kell kérdésben lenni.

Miért kérdezzünk?

Albert Einstein azt mondta, hogy ha egy órája lenne az univerzum legbonyolultabb problémájának megoldására, az első 55 percet azzal töltené, hogy megkeresse, milyen kérdéseket kell feltennie hozzá.

A kérdés elengedhetetlen a teremtéshez. A felfedezéshez. A változáshoz.

A kérdés egy kulcs, amely megnyitja az ajtót a nagyobb lehetőségek felé. Lehetővé teszi az univerzum számára, hogy megmutassa neked, amit kérsz.

Sajnos az iskolában nem tanítanak meg kérdéseket feltenni, csak azt, hogyan kell megtalálni a helyes választ. Gyerekként megtanultuk, hogy jutalomban részesülünk, ha helyesen válaszolunk.

Így hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy ha úgy kezdünk bele valamibe, hogy még nem tudjuk a helyes választ, akkor hibázunk. De ez egyáltalán nem igaz!

Milyen egy igazi kérdés?

A kérdéshasználat eszköze olyannyira egyszerű, mégis kevés ember tudja, hogyan lehet kérdésben és hogyan tehet fel valódi kérdést. A legtöbben egy következtetés végére tesznek kérdőjelet, vagy olyan kérdést tesznek fel, amire csak egy válasz adható és már konkrét válaszuk van rá.

Hogyan tegyél fel valódi kérdést?

Kezdetnek: Mit szeretnél teremteni? Szeretnél több pénzt teremteni a bankszámládra? Több örömöt az életedbe? Vagy esetleg több békét és könnyedséget a kapcsolataidba?

Bármivel kapcsolatban, amiből többet szeretnél teremteni az életedben, először is tedd fel a kérdést: Mi kellene hozzá?

Ahelyett, hogy azt kérdezed: Mi kellene hozzá, hogy ne kerüljek többé adósságba? (ami egy kikövetkeztetés kérdőjellel a végén), mi lenne, ha azt kérdeznéd, amikor több pénzt szeretnél teremteni, hogy: “Több pénzt szeretnék. Mi kellene hozzá? Mit kell tennem ezért?“.

Ezzel elülteted a magot, ami azt eredményezi, hogy az Univerzum megmutatja neked, hogy mit kell tenned azért, hogy több pénzed legyen, mint azt valaha is el tudtad volna képzelni. És amint az Univerzum megmutatta mit kell tenned, választhatod.

A valódi kérdés a legokosabb tér, ahonnan működhetsz.

Mi lenne, ha elkezdenéd napi szinten gyakorolni a kérdésfeltevést, és megtanulnád a különbséget az igazi kérdés és a kérdőjeles kikövetkeztetés között?

Milyen kérdést tehetsz fel ma, ami azonnal megnyitja az ajtót a nagyobb lehetőségek előtt?

Forrás: Shannon O’Hara: How does a question create?
Fordította: Kemény Ágnes

 

Ha szeretnél Te is változást, és hozzájárulás lehetek a választásodhoz:

Írj email-t vagy egyeztess Velem időpontot telefonon egy Bars® kezelésre!

Változtatnál az életeden? Tedd meg az első lépést!

Írj email-t vagy egyeztess Velem időpontot telefonon egy Bars® kezelésre!

Milyen intimitást élvezhetnél, ha nem létezne a szükség?

Észrevetted, hogy vannak dolgok, amiket kértél az életedben és elég gyorsan meg is jelentek?
És máskor meg nem jelennek meg közel sem olyan gyorsan?
Észrevetted, hogy nagyon sok minden, ha nem is minden, ami nem jelent meg olyan könnyen, azok valójában olyan dolgok, amelyekhez ragaszkodsz, hogy meglegyen és tényleg nem szükségesek számodra?

Hogyan bánj a nehéz természetű emberekkel

  Írások az Access-ről és az eszközeiről   Kérted már, hogy legyen könnyű? A nehéz valójában azt jelenti, hogy nehéz a kedvére tenni. Ha ilyen természetű személlyel akad dolgod, ők általában fix nézőpontból működnek, és megvannak a helyes válaszaik. Ha...

Mit tudok kezdeni a fájdalommal?

Elgondolkodtam a fájdalmakon és azon, hogy mit tehetünk velük. Illetve, hogy vajon hányféle nézőpont és hiedelem kapcsolódik hozzájuk?

Választod-e akkor is?

Van, hogy érzed, hogy ott állsz egy ajtó előtt… Hívogat ami mögötte van, de nem lépsz át, mert… (Ide jöhetnek a kifogások.) Mi ez? Félelem, megfelelési kényszer? Félsz, hogy amit eddig ismertél eltűnik, félsz, hogy nem értenek majd meg, elveszítesz valakit vagy hogy rosszá tesznek, nem értenének meg? És amúgyis teljesen irracionális?

Kényszerűség vagy választás?

Az egyik dolog, amit tenni szoktunk, hogy kényszerűségből választunk dolgokat, ahelyett, hogy választásból tennénk. Nem vesszük észre, hogy valójában valamikor mi választottuk ezt a helyzetet, azért hogy meglegyen ez a választásunk, és valahányszor valamit kényszerből választasz, akkor szükségszerűen neheztelsz miatta.

Archívum

Kövessetek a Facebook-on is!

Facebook Pagelike Widget